Premiera Najnowszego Raportu PARP 2023
2023-07-31
Premiera Najnowszego Raportu PARP 2023
2023-07-31

Julia Dębicka w panelu ekspercki Immersion Festival 2022

W dniach 11-13 grudnia odbyła się kolejna edycja Immersion Festival.

Jak mówi Anna Osiadacz, Prezes Fundacji Koncept Kultura oraz Dyrektor Festiwalu:

– Głównym celem IMMERSION FESTIVAL jest zwiększenie dostępności i poszerzanie oferty wysokiej jakości produkcji z obszaru Art VR i Cinematic VR, a także pokazanie jak wielką rolę wirtualna rzeczywistość może pełnić we wszystkich dziedzinach sztuki, filmu, nauki i edukacji. Poprzez to wydarzenie pragniemy również prezentować i promować osiągnięcia polskiej branży kreatywnej.

Festiwal zrzesza specjalistów kultury, technologii i biznesu z całego świata. W trakcie trwania wydarzenia odbywają się panele eksperckie, wywiady, spotkania z twórcami, a także pokazy filmów i doświadczeń imersyjnych.

W trakcie drugie dnia swoją wiedzą i doświadczeniem podzieliła się również nasza ekspertka, Julia Dębicka, która w całości koordynuje funkcjonowanie VR Inkubatora.

Na co dzień wspieramy przedsiębiorców i instytucje kultury w pozyskiwaniu środków na rozwój, na nowe technologie. Zajmujemy się tym kompleksowo, zaczynając od koncepcji, po monitoring wskaźników. Z biegiem czasu jako Instytucja Otoczenia Biznesu stworzyliśmy własny Inkubator Przedsiębiorczości i jesteśmy w trakcie budowy kolejnego. – mówiła Julia. Bardzo się cieszę, że w trakcie festiwalu spotykamy się z jednym z naszych inkubowanych, który będzie miał premierę swojego filmu. – dodała.

Julia mówiła również o tym, jak na przestrzeni lat DC Centrum wprowadzało technologie imercyjne we wnioski o dofinansowanie. Kultura, medycyna i przemysł. To główne obszary, w których nasi specjaliści uwzględniali nowe technologie np. poprzez wirtualne spacery,  videomappingi, digitalizacji zabytków czy wirtualnego rehabilitanta. Zachęcamy do zapoznania się z całością wypowiedzi Julii Dębickiej podczas Immersion Festival!